חיפוש
  • Daffi Kudish-Weichert

עצות להתמודדות לא-תרופתית עם תסמינים

עודכן: 22 באוג׳ 2020


שבו!!!!

לא, ברצינות, שבו. או שכבו. עם רגליים למעלה. כן, גם על ספסל ברחוב. עדיף להישכב מרצונך על ספסל ולהראות תמהונית לדקה, מאשר להתעלף ולהישכב שלא מרצונך על המדרכה וליצור מהומה על מאומה או להיפגע בנפילה.

אי אפשר לשבת? העבירו משקל מרגל לרגל, התנדנדו מהבהונות לעקבים וחזרה, כווצו את שרירי הרגליים והישבן. זה משפר את ההחזר הוורידי – דחיפת הדם מהרגליים חזרה לכיוון הלב והראש – ולכן מסייע במניעת טכיקרדיה והתקף.

גרבי לחץ. גרביים אלסטיים שמונעים את משיכת הדם לרגליים במקום אותו החזר ורידי. ניתן לרכוש בקופות החולים גרביים בהתאמה אישית – גרביים די עבים עד המותניים יעלו בין 500 ל750 שקלים במרבית הקופות, עדיף לבקש דגם בלי בהונות – ואפשר לרכוש באינטרנט, כל חיפוש אחר compression socks או compression stockings יעלה מבחר גרביים בשלל דוגמאות. הדגם היעיל ביותר הוא הגרביונים עד למותניים, אבל גם גרביים עד הברך או הירך יעזרו במידת מה. אם אין גישה לגרבי לחץ ניתן להחליפם בחבישה הדוקה עם תחבושות אלסטיות מהקרסול עד המפשעה. שימו לב שגרבי לחץ יעילים לוחצים מאד ואינם נוחים בשימוש ממושך, ולכן כדאי להתנסות ולהסתגל לפני יציאה איתם ליום ממושך.

שתיה. מחסור בנוזלים מחמיר מאד תסמינים, ולכן חשוב לשתות מספיק. המיתוס על ליטר וחצי שתיה ביום אולי מתאים לא.נשים ללא דיסאוטונומיה, אבל אצלנו חשוב מאד להתייעץ עם מרפאת דיסאוטונומיה לגבי כמות הנוזלים הרצויה לפי הנתונים האישיים שלך, בחורף ובקיץ. כדי שהנוזלים ישארו בגוף כדאי להוסיף להם מלח.

מלח. ניתן להוסיף מלח לשתיה בעזרת משקאות איזוטוניים קנויים או תוצרת בית, להוסיף מלח למזון או לקחת כדורי מלח (סודיום כלוריד) כתוסף מזון בהתייעצות עם המרפאה. אם יש איך להשיג מארה"ב – לגטורייד יש סוכריות גומי איזוטוניות לא רעות בכלל שעובדות ממש טוב.

אם עדיין אין מספיק נוזלים כי לא הצלחת לשתות מספיק, כדאי להתייעץ עם הרופא.ה לגבי עירוי נוזלים. לאחר המלצת רופא מומחה, רופא.ת המשפחה יכול.ה לאשר במחשב עירויים קבועים שיתבצעו אצל האחות בקופ"ח. מנסיון זה עוזר מאד, אותי זה מעמיד על הרגליים לכ12 שעות ללא התקפים קשים וללא התעלפויות. אפשר לעשות קבוע או לפני אירועים מיוחדים שדורשים עמידה ממושכת או חשיפה לשמש.

המנעו מעמידה ממושכת ומחשיפה לשמש. אי סבילות לעמידה, אי סבילות למאמץ ואי סבילות לחום מאפיינות את התסמונת. דקה עמידה שלך היא כמו 3-5 דקות ריצה של אדם ללא פוטס, בתוספת מאמץ או חום (שקשה לנו יותר לווסת) התסמינים מחמירים במהירות. אם אין ברירה – כובע, שתיה קרה ומרובה, לבוש מאוורר, כסא מתקפל אם אפשר, מאוורר יד או מניפה, קרחום שאפשר להחזיק בידיים או להכניס לחולצה או לנעל וכדומה.

58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול